Medica Macháček
Uherské Hradiště
tel: 736 180 817
(volejte po 9:00)

Aplikace výplňových materiálů

Odstranění vrásek pomocí injekční aplikace gelů.

Odstranění vrásek pomocí injekční aplikace gelů kyseliny hyaluronové patří mezi nejrozšířenější a nejčastější metody korektivní dermatologie. Mezi nejčastější ošetření patří:

  • vrásky a projevy stárnutí kůže (vrásky nosoretní, v oblasti čela, mezi obočím atp.)
  • rejuvenace pleti
  • zvětšování a modelace rtů
  • modelace obličejových kontur (např. brady, lícních kostí)
  • vyplnění kožních defektů pod úrovní kůže (tj. atrofické jizvy)

Kyselina hyaluronová je tělu vlastní látka, není tedy třeba provádět předchozí alergologické testy. Je běžnou součástí mezibuněčné hmoty, má vysokou schopnost vázat vodu, její obsah ve tkáních s věkem klesá, což se projeví tvorbou vrásek a stárnutím pleti. Dle ošetřované lokality vybíráme výplň s různou koncentrací účinné látky, typem zesíťování a velikostí jednotlivých částí látky.

Ačkoli je riziko nežádoucích účinků minimální, je třeba vždy upozornit na některé vedlejší účinky jako je otok, bolest, zarudní či hematom (modřinka) v oblasti aplikace výplně. Většina těchto projevů odeznívá do 7 dnů.

Zákrok neprovádíme u klientů s trvalou antikoagulační terapií, při mnohočetných tzv. polyvalentních alergiích a anamnéze anafylaktického šoku, u těhotných a kojících. Kontraindikací jsou také dekompenzovaná a probíhající autoimunitní onemocnění (např. dermatomyozitida, lupus erythematodes, nemocní s biologickou léčbou atp.).

Zákrok probíhá v lokální anestezii, nejčastěji za použití anestetického krému EMLA. Aplikace přípravku je možná pomocí různých injekčních technik, dle charakteru vrásky. Po implantaci je nutné kůži po 24 hodin ponechat v klidu a nevystavovat ji extrémním teplotám.

Efekt zákroku přetrvává v závislosti na použitém preparátu 9-18 měsíců, poté se výplň zcela resorbuje a kůže se vrací do původní podoby. Jedná se o jeden z nejbezpečnějších, nejefektivnějších a nejpřirozenějších způsobů omlazení pokožky.

kontakt

Medica Macháček s.r.o.
Havlíčkova 1239
Uherské Hradiště
686 01

info@medica-uh.cz
tel: 736 180 817

Napište nám

Objednávky termínů vyšetření pouze telefonicky!
Písemný kontakt slouží k ostatní komunikaci.
Instagram

ordinační doba

Kožní abulance
Estetická dermatologie
Lymfologie

MUDr. Kateřina Macháčková

PO:
8.00 — 12.00 | 12.30 - 14.30
ÚT:
8.00 — 12.00 | 12.30 - 14.30
ST:
8.00 — 11.30* | 12.00 - 17.00
ČT:
8.00 — 14.30
PÁ:
8.00 — 13.00

*jen objednané chirurgické zákroky