Medica Macháček
Uherské Hradiště
tel: 736 180 817
(volejte po 9:00)

Plazmaterapie

Ošetření vlastní krevní plazmou.

Ošetření vlastní krevní plazmou, nebo-li „Drákulova metoda“
Módní magazíny v poslední době přinášely a stále přináší atraktivní reportáže o „drákulově“ nebo také „upíří“ terapii, ačkoli je použití vlastní plazmy v medicíně známo již od roku 1960. Plazma, jako nedílná složka naší krve se využívá nejen v oblastech estetické medicíny, ale také v revmatologii, traumatologii, sportovní medicíně či ORL.

Krevní plazma obsahuje krevní destičky a tedy vysoké množství biologicky velmi účinných látek, které zvyšují obnovu kolagenu, urychlují regeneraci epidermis, zlepšují hojení ran, snižují tvorbu jizev a napomáhají novotvorbě cév. K vlastnímu ošetření se tedy využívá tzv. PRP (Plateled Rich Plasma) neboli plazma s obsahem krevních destiček. Tato se získává vždy odběrem přibližně 20 ml krve klienta. Odebraná krev se následně zpracuje v centrifuze, která nám odstředí plazmu a červené krvinky. Zatímco v dolní části zkumavky zůstává červený sloupec s obsahem krvinek, v horní části je nažloutlý sloupec plazmy. Tato část se odsaje do stříkačky a je aplikována klientovi, dle nejrůznějších aplikačních protokolů.

V estetické dermatologii ji nejčastěji využíváme v podobě mnohočetných mikroinjekcí jako tzv.
mezoterapii za účelem omlazení pleti, aplikuje se také do vrásek jako biostimulační materiál, efektivní je také aplikace do atrofických jizev, zejména těch, které vznikají po akné. Zákrok je prakticky nebolestivý, ošetřují se povrchové vrstvy kůže, pracuje se poměrně rychle, protože materiál není nijak konzervován, u citlivých jedinců můžeme použít lokální anestezii. Po zákroku můžeme aplikovat regenerační masku, provedeme jemnou masáž a pleť chladíme. Dle stavu pleti zákrok můžeme po 2-4 týdnech opakovat, doporučuje se podstupovat proceduru 2x ročně.

Hlavní výhodou je použití tělu zcela vlastního materiálu, odpadá tedy riziko alergií, není možné pleť „předávkovat“. Zákrok je možno kombinovat s dalšími zákroky estetické medicíny, jako je aplikace výplňových injekcí s kyselinou hyaluronovou, laser, mezonitě, peeling. Je však třeba vědět, že aplikace PRP plazmy v žádném případě nenahradí aplikaci výplňových materiálů či botulotoxinu, nevyplní hlubší vrásky a její efekt není zdaleka tak trvalý, jak je tomu například u injekcí kyseliny hyaluronové.

Zatímco u plazmaterapie je třeba zákrok po 5-6 měsících opakovat, u výplňových materiálů efekt
přetrvává 6-18 měsíců dle typu preparátu. Zákrok je však velmi vhodným a zcela přirozeným doplněním těchto estetických, „výplňových“ metod. Jedinou kontraindikací zákroku je výskyt některých vážných krevních onemocnění, zejména poruchy srážení krve, léčba antikoagulačními preparáty, vážné onemocnění jater a krve. V dlouhodobém horizontu je klientce odměnou projasnění pokožky, její hydratace, zlepšení elasticity a celková revitalizace pleti.

kontakt

Medica Macháček s.r.o.
Havlíčkova 1239
Uherské Hradiště
686 01

info@medica-uh.cz
tel: 736 180 817

Napište nám

Objednávky termínů vyšetření pouze telefonicky!
Písemný kontakt slouží k ostatní komunikaci.
Instagram

ordinační doba

Kožní abulance
Estetická dermatologie
Lymfologie

MUDr. Kateřina Macháčková

PO:
8.00 — 12.00 | 12.30 - 14.30
ÚT:
8.00 — 12.00 | 12.30 - 14.30
ST:
8.00 — 11.30* | 12.00 - 17.00
ČT:
8.00 — 14.30
PÁ:
8.00 — 13.00

*jen objednané chirurgické zákroky